Zostań ze mną

Spektakl ukierunkowany jest na problem dopalaczy, używek.

Problem staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście. Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. W naszym spektaklu ukazujemy skutki zażycia dopalaczy jak także jedną z przyczyn, poprzez którą młodzież po nie sięga.

Nastoletni Paweł wiedzie normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniają wszystko czego mu potrzeba. Nie zawsze potrafi to docenić, a od nauki ucieka w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanawia spróbować czym są dopalacze. To sprawia, że ten dzień skończy się inaczej niż wszystkie i odmieni życie pozostałych bohaterów przedstawienia.

Spektakl utrzymany jest w gatunku komediodramatu. Zastosowano w nim unikatową zmieniającą się scenografię imitującą trzy różne pomieszczenia. Wykonywane są też piosenki na żywo skomponowane specjalnie na potrzeby spektaklu, a całości towarzyszą melodię i dźwięki, dzięki którym można poczuć, że jest to prawdziwy spektakl teatralny. Przedstawienie obfituje w humorystyczne sceny, dzięki którym widzowie mogą wciągnąć się w historię głównego bohatera, a nawet samemu uczestniczyć w spektaklu. Podczas jednej ze scen wybrany przez aktora widz będzie mógł uczestniczyć w akcji i podzielić się swoją geograficzną wiedzą co urozmaica spektakl.

W spektaklu bierze udział dwoje aktorów.

Czas trwania spektaklu – 45 minut