Dzwonnik z Notre Dame

Dzwonnik z Notre Dame

Dzwonnik z Notre Dame to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku inspirowana filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.

W spektaklu można usłyszeć cztery utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz z wybraną dorosłą osobą z publiczności. Zastosowano trzy zmieniające się kurtyny. Przedstawienie jest wesołe oraz przystępne dla najmłodszych, pokazuje aby pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie. Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka. 

Postaci: Quasimodo, Sędzia Frollo, Esmeralda, Kapitan, Cyrkowiec. Przedstawienie pokazuje aby pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie. Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka. 

W spektaklu bierze udział dwoje aktorów.

Czas trwania – 40 minut.SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ TERAZ