Satelix

Film jest dziełem międzynarodowego projektu sześciu europejskich planetariów. Głównym celem jest pokazanie, w jaki sposób kosmiczne technologie wpływają na nasze codzienne życie nawet kiedy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Głównym celem projektu było zgromadzenie ekspertów z różnych planetariów aby podzielili się swoją wiedzą  i połączyli ją w całość w celu zaprezentowania edukacyjnego filmu będącego dopełnieniem wiedzy nabranej w szkole.

Film Satelix opowiada o sateliach które są z nami cały dzień. Kiedy się budzimy, idziemy do szkoły, pracy, kiedy spędzamy czas z rodziną czy też wieczorem. A w nocy? W ciemności pilnują nas gdy śpimy. Bez nich nie mielibyśmy nawigacji w naszych samochodach i telefonach komórkowych, dokładnych prognoz pogody a właściwie wielu przedmiotów codziennego użytku.

Wędrowliśmy po kontynentach i oceanach aby dotrzeć do każdego zakątka naszej planety. Niedawno podbiliśmy ziemską atmofserę.  A teraz…. stajemy się wędrowcami w nowym rozległym świecie zwanym wszechświatem. Technologie satelitarne pomagają nam każdego dnia.  Są symbolem międzynarodowej współpracy i mogą nam umożliwić życie na tej plancie przec kolejne tysiąclecia.

Czas trwania – 26 minut.

Film przeznaczony jest dla widzów w wieku szkolnym 8+